Загальні відомості та історичні факти сільської ради

До складу територіальної громади входять п'ять населених пунктів: 

  • c.Пронозівка  – центр територіальної громади,
  • с. Кагамлик,
  • с.Васьківка,
  • с.Мозоліївка,
  • с.Шушвалівка.

Кількість населення сільської ради станом на 01 січня 2019 року - 2100 чол.

Село  Пронозівка  Глобинського району Полтавської області розташоване за 45 км від райцентру м.Глобине  на березі Кременчуцького водосховища.

Площа населеного пункту – 293,6  га.

Населення станом на 01.01.2019 року -  680 громадян.

Кількість дворів -  450.

День села святкується за тиждень до свята Трійці.

Село газифіковане.

Засноване на початку 17 століття під назвою Великий Узвіз.За даними перепису 1765-1769 років входило до складу Чигирин-Дібровської сотні Лубенського полку.В 1781 році ввійшло до складу Городиського повіту Київського намісництва, з 1796 року - у Кременчуцькому повіті Малоросійської губернії. За переписом 1859 року в селі - 218 дворів, 1411 жителів, в 1910 році в Пронозівці 232 двори, 1348 жителів.

1923 року Пронозівка як центр сільради ввійшла до складу Градизького району Кременчуцького округу.

В зв”язку із утворенням Кременчуцького водосховища Пронозівку наприкінці 50-х років повністю перенесено на нове місце. 1962 року віднесено до складу Глобинського району. Розташоване село на березі Кременчуцького водосховища.

В селі розташована центральна садиба ТОВ СГП “Надія”, приміщення сільської ради, працює аптека, відділення поштового зв’язку, Пронозівська сімейна амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Пронозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня, Пронозівський сільський будинок культури, сільська бібліотека, церква,  магазини продовольчих та господарських товарів.

Господарство ТОВ СГП “Надія”, має молочно-товарну ферму, автопарк, тракторну бригаду, їдальню та пекарню.

В центрі села встановлено меморіальний комплекс на братській могилі радянських воїнів, що загинули в 1943 році та пам”ятник воїнам-односельцям, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни,  на  приміщенні загальноосвітньої школи - меморіальний знак на честь воїна-інтернаціоналіста О.Ю.Куницького (1989).

Село Кагамлик з кількістю дворів  349 та населенням станом на 01 січня 2019 року- 591 чоловік розташоване на березі Кременчуцького водосховища по трасі Бориспіль-Дніпропетровськ. 

Село є відділком  ТОВ СГП “Надія”  з молочно-товарною фермою та  тракторною  бригадою. В селі працює фельдшерсько-акушерський пункт, загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, сільський клуб, продовольчі магазини. Також на території села розташоване приватне підприємство  “Будівельні матеріали” по виробництву паленої цегли.

Площа населеного пункту- 247,0 га.

Село газифіковане.

День села  - 14 жовтня на свято Покрови.

Село  Васьківка з кількістю дворів 61  та населенням станом  на 01 січня 2019 року- 49  чоловіки  є відділком ТОВ СГП “Надія”. Село розташоване на березі Кременчуцького водосховища. В селі працює магазин продовольчих товарів.

Площа населеного пункту- 58,5 га.

Село газифіковане.

День села - День Святої Трійці.

 

Село Мозоліївка з кількістю дворів 540 та населенням  станом на 01 січня 2019 року - 602  чоловік є відділком ТОВ СГП “Надія”. Село розташоване на березі Кременчуцького водосховища. В селі є свиноферма. Працює ФАП, поштове відділення зв”язку, сільський клуб, сільська бібліотека,  продовольчі магазини.

Площа населеного пункту- 319, 5 га.

Село газифіковане.

День села- 27 вересня.

Село Шушвалівка розташоване на березі Кременчуцького водосховища. Налічує 
116 дворів з кількістю населення  станом на 01.01.2019 року-179  чоловік.   Село   є центральною садибою ТОВ  “Агро-Сула”. В центрі села розміщене приміщення контори господарства, ФАПу .
Площа населеного пункту-97,3 га
День села- День свята Успіння Пресвятої Богородиці в серпні місяці
Уродженцем села Шушвалівка є Герой Радянського Союзу П.Т.Таран.

Площа сільської ради – 9210,9  га , 71 % території – сільськогосподарські  землі ,  21 % - водосховище, ставки, озера, канали-  , 4 % - лісо вкриті площі , 1 % - інші землі .
Сільська рада межує з  Броварківською , Борисівською , Бугаївською сільськими радами   та Градизькою селищною радою .
Пронозівська сільська рада розташована в лісостеповій зоні. Ґрунти  переважно чорноземні .
Територію ради пересікає автодорога  Бориспіль-Дніпропетровськ.
Виробнича спеціалізація підприємств ,розташованих на території  Пронозівської  сільської ради : вирощування зернових, зернобобових та технічних культур .
 

Логін: *

Пароль: *